Ból nóg i krwawienia

Od jakiegoś czasu miewam uporczywe bóle nóg od kolan w dół, niekiedy dość mocno się nasilające. Ponadto zaobserwowałam krwawienia z palców dłoni i nóg w okolicach paznokci, pojawiające się bez wyraźnej przyczyny. Krwawienia występują również w jamie ustnej: tydzień temu miałam biało czerwoną plamkę pomiędzy dwoma I siekaczami dolnymi, która bolała i krwawiła. Szybko jednak znikła, mimo to pojawiają się drobne ranki w jamie ustnej powodujące krwawienie, ranki te są również na języku, w postaci małych bąbelków. Co może być tego przyczyną? Również od tygodnia bóle nóg się nasiliły.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Zalecałabym jak najszybszą wizytę u lekarza rodzinnego. Niestety bez możliwości obejrzenia zmian w jamie ustnej nie jestem w stanie określić czynnika etiologicznego. Opisywany obraz kliniczny każe wykluczyć półpaśca.
Inną przyczyną może być nałożenie dwóch stanów chorobowych: aft i choroby niedokrwiennej kończyn dolnych.
Niestety tak jak wspomniałam wcześniej dla postawienia rozpoznania niezbędne jest wykonanie pełnego badania internistycznego wraz z uszczegółowieniem wywiadu.
Pozdrawiam.