Ból nóg u 7-latki po operacyjnym usunięciu wyrostka robaczkowego a nadwaga

7letnia córka skarży sie na bole nog,zwlaszcza po sporym wysilku i na koniec dnia.Bole zaczely sie pojawiac zaraz po operacji usuniecia wyrostka.Miala rtg nog,gdzie wszystko jest ok,zadnych zwyrodnien,zapalenia,zmian guzowatych oraz wit D ma w normie.Ma lekka nadwage.Reumatolog dziecieca stwierdzila ze to wynika z nadwagi.Chcialam zasiegnac opinii innego lekarza w tej kwestii co moze jej dolegac.

Dzień dobry!
Często przy nawet lekkiej nadwadze odczuwa się bóle nóg. Wynika to z faktu obciążonych stawów- 1 kg nadwagi to około 7 kg obciążenia na każdy staw. Proszę powtórzyć badania krwi, a w sprawie nadwagi zastosować zasady zdrowego żywienia.
Pozdrawiam! Ania Kuczkin