Ból piersi i pleców oraz zaburzenia hormonalne

Witam!

Od 3 tygodni bolą mnie piersi, są wrażliwe i jakby mi urosły, bolą mnie plecy i spóźnia mi się miesiączka 6 dni. Czym może być to spowodowane. Dodam, że nie miałam stresów, nie chorowałam. Proszę o poradę.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Ból piersi powodowany jest najczęściej zaburzeniami hormonalnymi, zarówno fizjologicznymi - w okresie poprzedzającym miesiączkę, jak i w wyniku schorzeń. Jeżeli jest Pani aktywna seksualnie, oczywiście wskazane jest wykluczenie ciąży poprzez wykonanie testu z moczu lub krwi. W przypadku negatywnego wyniku testu oraz braku krwawienia po 14 dniach od daty spodziewanej miesiączki zalecam konsultację z ginekologiem i ewentualne wykonanie badania USG piersi. Pozdrawiam