Ból zęba w trakcie ponownego leczenia dolnej siódemki

Jestem w czasie ponownego leczenia dolnej siódemki ,podczas wykonanego rtg wykryto zmianę byłem na trzech wizytach czyszczenia kanału pod mikroskopem. w odstępach co dwa dni . Po wizytach miałem ból spowodowany wysiękiem , teraz mam tydzień do kolejnej wizyty a ząb boli, czy powinienem brać antybiotyk czy nie jest to konieczne .

Witam serdecznie,
Decyzja o wzięciu antybiotyku powinna zostać podjęta przez lekarza przeprowadzającego leczenie. Opisane objawy nie są wystarczające do postawienia diagnozy. W przypadku silnego bólu, należy skontaktować się ze swoim lekarzem jeszcze przed zaplanowaną wizytą w celu określenia przyczyny bólu.