Bóle gardła podobne do anginy a choroby weneryczne

Witam, od 1,5 tyg borykam sie z ból. gardla podob. do anginy jednak ani lekarz pierw kontaktu ani laryngolog niczego szczeg. w moim gardle sie nie dopatrzyli, wymazy z gard i nosa nic nie wykazaly, test na chlamydie igm, iga igd negatywne, łuki podnieb lekko zaczerw, na tym bolacym 3 małe kropeczki, brak ropnej wydzieliny, Mam stalego partnera ale zaczynam myslec o chorobach wenerycznych bo byl kontakt oral przed objawami, czy lekarze mogli nie poznac sie na takich objawach?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że to zwykłą infekcja wirusowa. Proszę ją leczyć wg zaleceń lekarza tzn objawowo. Dostępne bez recepty w aptece preparaty na ból gardła. Jeśli objawy będą utrzymywać się w dalszym ciągu proszę ponownie udać się do lekarza.