Ropa na migdałkach a angina

Czy ropa na migdałkach u dzieci, bez żadnych innych objawów, musi oznaczać nadchodzącą anginę?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, oczywiście jest to jeden z objawów anginy paciorkowcowej. Jednakże nie koniecznie obecność stanu ropnego oznacza że dziecko zachowuje - będzie objawowe. Zalecam wizytę u laryngologa dziecięcego. Pozdrawiam