Bóle po leczeniu kanałowym dwóch odnóg

Niecale dwa tyg temu mialam leczenie kanalowe gornej 5 pod mikroskopem, byly dwa kanaly, udalo sie je opracowac, zostaly wypelnione. Zrobiono RTG, okazalo sie, ze byla jeszcze od jednego kanalu malutenka odnoga, ale material w nia wplynal, wiec stomatolog byla zadowolona. Stwierdzila, ze zab zostal pomyslnie przeleczony. Jednak od tego momentu pobolewa momentami, czasami leciutko, czasami ciut bardziej. Czy to normalne? Czy powinnam wrocic do stonatologa na kontrole? Troche to denerwujace.

Dzień dobry,
nawet po dobrze przeprowadzonym leczeniu kanałowym ząb może boleć kilka dni. Jeżeli sytuacja z dnia na dzień się polepsza, to mamy do czynienia z procesem gojenia tkanek okołokorzeniowych. Radzę uzbroić się w cierpliwość, niedługo ból powinien przejść całkowicie. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz