Leczenie kanałowe zęba a bóle zęba

W dzieciństwie mialam leczony kanalowo zab. Wiem ze kanaly nie sa do konca wypelnione. Ostatnio mnie pobolewa. Czy mozna go jeszcze raz przeleczyc i na ile zaklada sie trutke? Gorna 5. Wiem ze mozna na jednej wizycie ale nie w moim miasteczku. A gdzie indziej sa dalekie terminy.

Dzień dobry,
w zębie już leczonym kanałowo w żadnym wypadku nie zakłada się trutki. Również opatrunek nic nie pomoże, jeżeli lekarz nie usunie całkowicie starego wypełnienia. Dlatego najlepiej taki ząb wyleczyć w trakcie jednej wizyty, w specjalistycznym gabinecie.

nie zakłada sie wkładki dewitalizacyjnej do zęba ,w którym już nie ma żywej miazgi , pomijając fakt ,że nie powinno się już od dawna stosować tej metody w przypadku zębów z żywą miazgą.
Możliwe jest wykonanie ponownego leczenia kanałowego , jest to jednak trudne i wymaga doświadczenia i odpowiedniego sprzętu , najlepiej to wykonać na jednej wizycie