Bóle w okolicy pachwiny

Witam, mam problem z bólem w okolicy pachwiny. Występuje on po dłuższym chodzeniu np po górach pod górkę, ciężko było mi dojść do morskiego oka. Na pewno wiąże się to z wysiłkiem, przzeciążenie, nadwyrężenie mięśni, ścięgien??? Ból ten mija po 1-2 dniach. nie uprawiam sportów, pracę mam siedzącą, przy biurku. Jak sobie pomóc na przyszłość, lubię wędrówki po górach. Ból ten pojawia się przy stromszym podejściu i potem ciężko mi unieść nogę do góry. Czy pomogą mi jakieś leki??

Szanowna Pani,
Objawy które Pani opisuje mogą sugerować patologie stawu biodrowego. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu