Bóle w siódemce z wypełnieniem amalgamatowym

Witam , od kilku dni mam bóle w dolnej siódemce jest to ząb z wypełnieniem amalgamatowym mam w planach detoksykacje ze względu na pracę z ołowiem jak usunąć to wypełnienie bezpiecznie czy lepiej cały ząb?

Witam serdecznie,
Ciężko o dokładną diagnozę bez dokładnego badania i dalszej diagnostyki w gabinecie. Warto zrobić zdjęcie RTG w celu sprawdzenia, czy nie ma obecnych zmian zapalnych w zębie.
Najprawdopodobniej trzeba będzie wyjąć wypełnienie amalgamatowe i ocenić czy jest konieczność leczenia kanałowego. Jeśli nie ma takiej potrzeby, wystarczy założyć wypełnienie estetyczne.