Bolesność gardła po powrocie z egzotycznego kraju

Witam serdecznie, wczoraj wróciliśmy z Marsa el Alam w Egipcie. Męża boli gardło i ma trudności z oddychaniem. Wydaje mi się,że trochę zmienił się na twarzy, tzn. spuchł i oczywiście twierdzi,że mu przejdzie. W Egipcie czuł się dobrze ,nic mu nie dolegało. Co to może być?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecam wizyte męża u specjalisty chorób zakaźnych badz tropikalnych i tak jak najszybciej. Pozdrawiam