Brak czucia mięśnia prostego brzucha po drenażu z powody odmy samoistnej

Witam pana, 16.07 złapałem odmę samoistną i miałem założony drenaż ssący przez tydzień (na prawym płucu) mijają niecałe 2 tygodnie od pobytu w szpitalu i teraz jest wszystko okej, tylko moje pytanie brzmi, dlaczego nie czuję mięśnia prostego brzucha, tego położonego najwyżej po prawej stronie przy mostku, nie czuję tej części skóry + tego mięśnia w ogóle nie ma.. jak napinam brzuch to jest jedna wielka zapaść jakby mięsień zanikł, poza tym wszystko jest ok, pozdrawiam: )

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie tego stwierdzić bez przeprowadzenia badania. Możliwe, że dosżło do uszkodzenia mięśnia lub nerwów w wyniku zakładania drenażu.

Prawdopodobnie podczas zakładania drenażu klatki piersiowej uległ uszkodzeniu nerw międzyżebrowy unerwiający tą część skóry. Unerwienie odbuduje się po kilku miesiącach i wtedy wróci czucie.