Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak czucia w języku po usuwaniu zęba

Witam, Bardzo proszę o pomoc. 2 tygodnie temu miałam usuwaną dolną lewa ósemkę. Od tego czasu straciłam czucie w lewej połowie języka, nie czuje smaku, temperatury, dotyku. Neurolog przepisał mi serię zastrzyków z Dexavenu a także witaminę B. Niestety zakonczyłam brać zastrzyki, a efektów brak. Neurolog powiedział, że skoro brak efektów, to nerw jest uszkodzony trwale. Ja jednak czuje co jakiś czas mrowienie na języku, czasem prądy/pulsowanie.Czy można podjąć jeszcze jakieś kroki? Fizjoterapia?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Witam serdecznie, Jednym z możliwych powikłań po zabiegu usunięcia dolnych ósemek jest podrażnienie nerwu, w tym przypadku nerwu językowego. Najczęściej czucie powraca w przeciągu 6 miesięcy, jednak czasem nerw się nie jest w stanie zregenerować. Można stosować witaminy B-complex oraz naświetlanie laserem, w celu zwiększenia szansy na regenerację nerwu.

Stomatolog, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
0

Czy czucie wróci po zabiegu zależy od uszkodzenia nerwu, od tego czy nerw jest przerwany czy tylko "podrażniony" mechanicznie, lub pozostaje pod wpływem środka znieczulającego.. Wskazane jest wykonanie rtg pozabiegowego i ocena tego zdjęcia.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy