Brak relacji i kryzys w małżeństwie

moje małżeństwo przechodzi kryzys. Żona się odkochała i nie czuje żadnej bliskości. Starałem się ale odrzucenie powodowało agresję z mojej strony. W ostatniej kłótni groziłem żonie walką o dzieci i alimentami. Nie zrobiłbym tak ale chciałem jej dopiec. Efekt jest taki, że obecnie nie istnieje żadna relacja między nami. Chcę ratować cokolwiek bo byliśmy świetną parą a rodziną wręcz wzorową. Chcę zmienić siebie, nauczyć się panować nad sobą, wykluczyć agresję ( słowną). Mamy dwóch synów

Dzień dobry.

Wydaje się, że chcąc "ocalić" małżeństwo, chce Pan jak najwięcej "ugrać" dla siebie - stąd agresja i grożenie. Trudno w tej sytuacji oczekiwać, by ze strony żony pojawiała się wspomniana potrzeba bliskości. Być może teraz, gdy Pańska "gra" okazała się nieskuteczna, zdecyduje się Pan na poważną i uczciwą rozmowę z żoną.
Warto byłoby również spróbować skonsultować się z psychologiem - Pańska wizja "świetnej pary" jak i "wzorowej rodziny" wydaje się być bardziej życzeniowa, niż rzeczywista.

Pozdrawiam.

Polecam udać się na terapię dla par i małżeństw - takie spotkanie pomoże Państwu znaleźć bardziej zdrowe metody komunikowania się, pomoże w lepszym zrozumieniu swoich oczekiwań wobec siebie, a także pozwoli przepracować negatywne sytuacje z Waszego wspólnego życia. Powodzenia.