Jak odzyskać żonę po rozstaniu?

Witam w styczniu 2016 roku żona wyrzuciła mnie z domu i przygarnela pod dach osobę która ja uważałem za najlepszego kolegę ich związek trwał 3 miesiące, potem on ja zostawił i gdy potrzebowała pomocy nie mając do kogo się zwrócić, zadzwoniła do mnie , spotkaliśmy się zaczęliśmy rozmowy i w pewnym momencie zauważyłem że moje uczucie do niej wróciło, było tak około miesiąc gdy żona zauważyła że napisała do mnie koleżanka zrobiła mi awanturę i od tego czasu jest chłodna zimna ja chce ja odzyskać

Witam Pana. Wygląda na to, że Pana małżeństwo od dłuższego czasu przechodzi kryzys. W takich sytuacjach powrót do stanu sprzed kryzysu jest często niemożliwy. Nie oznacza to jednak że nie należy się starać o odbudowę związku. Warto natomiast zastanowić się co było źródłem i powodem kryzysu w małżeństwie. Czy rozmawiał Pan o tym z żoną? Jakie są Pana oczekiwania wobec tej relacji? W jaki sposób uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości? Jeżeli odpowiedzi na te pytania wciąż nie są jasne, zachęcam Pana do rozważenia konsultacji u psychoterapeuty par (in. systemowego). Serdecznie pozdrawiam.

W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest podjęcie psychoterapii małżeńskiej. Pomoże ona przyjrzeć się i zrozumieć zarówno przyczyny kryzysu, jak i wzajemne potrzeby, oczekiwania i emocje. Odbudowanie więzi małżeńskiej, zaufania i bliskości jest możliwe. Wymaga jednak współpracy, zaangażowania i otwartości na siebie nawzajem.