Choroba genetyczna a trwałe uszkodzenie nerek w płodzie

choroba genetyczna,ktora powoduje trwale uszkodzenie nerek w plodzie I wymaga dializ , jesli dziecko urodzi sie zywe.Prosze o podanie nazwy tej choroby .Dziekuje Jolanta A.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Chorób, które wywołują opisany objaw jest bardzo dużo i nie sposób ich wymienić. Nadmienię, że zaliczają się tu min. dziedziczona autosomalnie recesywnie wielotorbielowatość nerek czy też wiele wariantów zespołu Potter. Proszę zapytać swojego ginekologa, którą jednostkę chorobową podejrzewa.