Co jest powodem uczucia mdłości?

Po prostu wstałem któregoś dnia rano i nie mogłem nic zjeść bo mnie mdliło. jedzenie po prostu stawało mi w gardle i zastanawiałem sie czy je przełknę czy zwymiotuje. Pewne potrawy dawało rade zjeść ale w małych ilościach a innych przy pierwszym gryzie mnie mdliło niemiłosiernie. No i u mnie trwało to jakieś 3 tygodnie!! Po prostu tragedia. Na przykład jechałem do rodzinki na obiad i stawiali mi talerz z ziemniaczkami, kotletem mielonym i jakąś sałatką a ja po jednej łyżce ziemniaków i trzech kęsach kotleta musiałem odstawić talerz :( Psychicznie byłem głodny i bardzo chciałem zjeść ale dosłownie jakby mi się blokada w gardle zakładała.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Radziłabym udać się do lekarza pierwszego kontaktu, powiedzieć mu o objawach i zrobić podstawowe badania. Jeśli od strony fizycznej wszystko będzie ok, to warto udać się do psychodietetyka i z nim omówić tą kwestię.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka