Co mogą oznaczać problemy ze snem u 7-miesięcznego dziecka?

Witam, mam 7 miesięcznego synka. Od 2,5 miesięcy maluszek wstaje mi punkt 5 i jest niewyspany zaraz okolo 6 jest mocny krzyk i dopiero udaje mi sie udac 7/8 i spi około półtorej godziny. Mamy codzienny rytuał kąpiel jest o 20 dostaję mleko 100/120 ml i idzie spać pierwsza pobudka jest okolo 00 i dostaje 150ml, a druga pobudka okolo 4 i dostaje 100ml choć nie zawsze do końca wypija. Zdarza sie ze już od tej 4 musze byc przy łóżeczku i bujać bo od razu sie budzi i płacze a o 5 mimo wielu prób nie moge uspac. Dodam że wcześniej maluszek spał do 7 i wstawał zadowolony uśmiechnięty, a teraz od tej 5 jest płacz, niezadowolenie jak właśnie zaliczy tą wczesną pierwszą drzemkę dopiero jest wyspany, wstaje uśmiechnięty. Czy jest szansa żeby dziecko po nocy bylo wyspane?

Lek. Tomasz Budlewski

Rożne moga byc przyczyny, ząbkowanie, skok rozwojowy, infekcja. U dzieci często pojawiaja się okresy gorszego snu, które po jakimś czasie mijają.