Co mogą oznaczać stany przedomdleniowe,nudności i zawroty głowy u 21-letniej kobiety?

Witam. Od pięciu dni towarzyszą mi stany przedomdleniowe, nudności, zawroty głowy i nerwobóle w klatce piersiowej. Przy za długim leżeniu albo poruszaniu się samochodem objawy się pojawiają. W tym czasie odczuwam ucisk w uszach i szumy, oczopląs. Z czym to może być związane, do jakiego lekarza specjalisty się udać, czy od razu na badania? Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu w pierwszej kolejności udałbym się do kardiologa. Podstawową ocenę pani stanu zdrowia może wykonać również lekarz pierwszego kontaktu (myślę również, że będzie bardziej dostępny). Warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG i inne.