Co może być przyczyną, gdy końcówka języczka jest przekrwiona?

Co może być przyczyną gdy końcówka języczka jest przekrwiona i ma duzo ciemniejszy kolor niz jego dalsza część bardzo proszę o odpowiedz na moje pytanie dodam że jestem przeziębiona i mam uczucie drapania w gardle

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przyczyną może być infekcja, najprawdopodobniej o charakterze wirusowym. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek objawy niepokojące, to powinien Pan zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.