Co może oznaczać napięcie ciała u 10-miesięcznego dziecka?

DZIECKO OBECNIE 10 MIESIECY.KILKA RAZY ZAUWAZYLAM ZE PO WYBUDZENIU SPINA CALE CIAŁKO, RACZKI PRZY KLATCE PIERSIOWEJ NOZKI DO BRZUSZKA I DRŻY .NIE WIEM CZY DRZENIE WYBUDZA JA ZE SNU CZY DZIEJE SIE TO JUZ PO WYBUDZENIU.TRWA TO OD KILKU DO KILKUNASTU SEKUND RAZ TRWALO DŁUZEJ I USTAŁO PO CHIWLI GDY TRZYMALAM DZIECKO NA REKACH.CZY POWINNAM SIE TYM MARTWIC?

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli to drżenie ma miejsce tylko wtedy gdy dziecko śpi/wybudza się ze snu są to takie drżenia przysenne które nie są powodem do niepokoju, jeśli poza tym nie ma innych objawów i dziecko rozwija się prawidłowo. Przy najbliższej okazji proszę wspomnieć o tym lekarzowi pediatrze, który zbada dziecko i ostatecznie zadecyduje o dalszym postępowaniu.