Co może powodować zmianę koloru plomby zęba na kolor pomarańczowo-czerwony?

Od tygodnia mam problem z zębem. Dwa lata temu był on plombowany, jednak rok temu ponownie zaczął boleć. Udałam się wtedy ponownie do innego dentysty i wstawił mi nową plombę.Teraz ząb zaczął ponownie mnie pobolewać, a co najbardziej mnie niepokoi, w środku zmienił barwę na pomarańczowo-czerwony kolor, tak jakby plomba była zabarwiona. Niedługo idę do dentysty, jednak chciałabym wiedzieć czego mogę się spodziewać. Co może mi dolegać?

Witam.

Najczęściej tendencję do zmiany barwy pomarańczowo - czerwoną mają zęby martwe, które nie zostały prawidłowo wyleczone kanałowo lub nie zostały wyleczone wcale. Ból, o którym Pani wspomina może wskazywać, na taką właśnie sytuację. Dobrym pomysłem byłoby przygotować się na ewentualne leczenie kanałowe.

pozdrawiam.