Co oznacza bulging krążka m-k?

na poziomie l3/l4 widoczny jest bulging krążka m-k modelujący worek oponowy i dyskretnie zwężaający oba otwory m-k.na poziomie l4/l5 widoczna jestpośrodkowo lewoboczna protruzja krążka m-k uciskająca worek oponowy zwężająca oba otwory m-k uciskająca lewy korzeń nerwowy i nie wielkim stopniu prawy przylegająca do lewego nerwu rdzeeniowego z możliwym drażnieniem na poziomie l5/s1 widoczna jest niewielka pośrodkowa ekstruzja krążka m-k uciskająca worek oponowy i przylegająca do lewego korzenia nerwowego dodatkowo na tym poziomie widoczny jest dysretny przedni ześlizg trzonu l5 względem s1 ok 2mm krążek l5/s1 wykazuje cechy zwyrodnieniowe dechydrtacji

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy? Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badanie, wskazana konsultacja lekarza neurochirurga