Co oznacza kłujący ból po ekstrakcji zęba?

Witam po ekstakcji dolnej szóstki dzień po utworzył się szaro-biały skrzep dziś przy płukaniu jamy ustnej skrzep wylecial został tylko tam gdzie szyte. Jest bol delikatnie kłujący. Czy mam powody do zmartwień?

Jeżeli skrzep się już wypłukał mamy do czynienia z suchym zębodołem. Z punktu widzenia klasyfikacji chorób jest to zaburzenie gojenia.

Stan jest dosyć bolesny, słabo działają leki przeciwbólowe.

Nie ma jednej skutecznej metody leczenia. Najczęściej płucze się zębodół w gabinecie, zakłada lekarstwa do zębodołu.

Sugeruje wizytę gabinecie gdzie ząb był usuwany.