Co oznacza pękanie skóry na palcu?

witam prosze o jakąś pomoc podpowiedz. Mam problem z dłoniami a dokładnie z pękaniem skóry na palcach w najbardziej wrazliwych miejscach na zgieciach. Zajmuje sie od ponad 10 lat budowlanką nigdy tego problemu nie miałem. Zaczeło sie 3 lata temu i pewnie to moze miec cos z tym wspólnego po zmianie pracy w której wykonuje wiele rzeczy mam kontakt z róznymi srodkami chemicznymi, od razu poszedłem do dermatologa i powiedział ze to łuszczyca i trzeba z tym cierpiec całe życie, dostałem jakies maśći łagodzące i miało byc ok. Z czasem tylko sie pogarszało inni lekarze strwierdzili ze to cos alergicznego ale testy nic nie wykazały. Jedyny antybiotyk który pomógł to novate i bedicort mieszane razem po dwóch tyg palce pieknie zagoione ale potem wszystko wracało. Niech ktoś podpowie co z tym robic jakie badania zrobic zeby w konću cos pomogło???

Lek. Paweł Szadkowski

Mogę doradzić jedynie żeby w przypadku pojawienia się nowych wykwitów (w szczególności w innych miejscach) zgłosił się pan do dermatologa w celu upewnienia się co do rozpoznania. Można też rozważyć pobranie wycinka histopatologicznego skóry. Leczeniem najlepiej pokieruje lekarz dermatolog.