Co oznacza taki wynik cytologii u 26-latki?

Ze wzgledu na złą cytologie miałam dziś robiona kolposkopie bez wycinkow wyniki: na tarczy szyjki macicy niewidoczna granica miedzynablonkowa stan po kriotepari. prawidlowy nablonek szyjki. po kwasie octowym delikatne zbielenie nablonka na godz 20 w kontakcie z ujsciem, co znaczy niewidoczna granica czy to cos zlego? lekarz ktory wykonywal badanie twierdzi ze nie jest zle i wycinkow pobierac nie bedzie zebym przyszla za pol roku to juz drugi lekarz ktory tak twierdzi. dodam ze robilam testy na hpv i wyszly pozytywne w tym typ 16

Szanowna Pani, bez obaw wynik nie budzi niepokoju onkologicznego. Należy systematycznie wykonywać badanie