Co oznacza ten wynik RTG płuc u 25-latki?

Witam. Potrzebuję pomocy w wyjaśnieniu tego opisu RTG: lewe pole płucne wydaje się w całości równomiernie bardziej zacienione jednak może to być wskutek wygięcia dziecka i większej kompresji miąższu plucnego a nie zmian chorobowych. Pola płucne bez innych zmian ogniskowych. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Czy jest zapalenie płuc ? Co to jest ta większa kompresja miąższu płuc? Czy to jest groźne?

Pisząc o większej kompresji radiolog miał najpewniej grawitacyjne przesunięcie narządów śródpiersia, wynikające z asymetrii ułożeniowej dziecka. Mówiąc kolokwialnie: pacjent nie leżał prosto w trakcie badania. W razie dolegliwości lub niepokoju można powtórzyć badanie lub poszerzyć diagnostykę o tomografię komputerową klatki piersiowej.