Co oznacza to plamienie w 5 tygodniu ciąży u 30-latki?

Witam mam 30 lat jestem w 5tc bliźniaczej dwujajowej. 3 dni temu cytologia i badanie dopochwowe. Dziś nieduże brązowe plamienie. Czy można to jeszcze łączyć z badaniem czy lepiej udać się do szpitala?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

często zdarza się, że po wykonanej cytologii kobieta zauważa plamienie. Zazwyczaj jest ono bardzo delikatne i nie towarzyszą mu dolegliwości bólowe.

Takie plamienie nie powinno trwać zbyt długo, jest to kwestia jednego, dwóch lub trzech dni. Jeśli krwawienie lub plamienie po cytologii przedłuża się, kobieta powinna udać się do ginekologa.

Bardzo możliwe więc, że plamienie, które Pani zaobserwowała ma związek z wykonanym badaniem. Choć zazwyczaj pojawia się ono bezpośrednio po badaniu lub na drugi dzień, to w Pani przypadku mogło pojawić się dopiero teraz. Jeśli nie ma Pani innych niepokojących objawów, to raczej nie ma potrzeby jechać do szpitala. Dla pewności można jednak skontaktować się z ginekologiem.

Inne pytania z podobnej tematyki znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-2-dni-po-cytologii,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lekkie-plamienie-po-cytologii-w-8-tc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.