Co oznacza wynik badania moczu dziecka?

Witam. Ostatnio zrobiłam swojej córce badanie ogólne moczu w którym wyszło, że córka ma liczne bakterie i nabłonki płaskie, byłam z wynikiem u pediatry który stwierdzil że wszystko jest ok ale mnie to jednak martwi. Proszę o poradę..

Lek. Paweł Szadkowski

Taki opis może wskazywać na infekcję układu moczowego, ale skoro córka nie ma żadnych objawów, nie ma powodu do niepokoju. Może Pani za jakiś czas powtórzyć badanie, pamiętając o dokładnym umyciu okolic intymnych przed oddaniem moczu na badanie, by uniknąć zanieczyszczenia (bakterie mogły być obecne właśnie z powodu złego podmycia).