Co oznacza wynik badania posiewu dziecka?

Witam u 3 miesięcznego dziecka w powiecie wyszły 2 bakteria 1. Klebsiella oxytoca ilość 10^3 wrażliwy na cefaleksyna, cefuroksym, amikacyna, gentamycyna, kotrimoksazol 2. Enterococcus faecalis ilość 10^3 wrażliwy na ampicylyna, gentamycyna wysokie stężenia, kotrimoksazol, nitrofurantonina. Czy to jest zły wynik i powód do niepokoju? Proszę o pilną odpowiedź. Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

chłopczyk? dziewczynka? jakie objawy? konieczna wizyta u pediatry i dalsze decyzje terapeutyczno-diagnostyczne.