Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 4 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają wyniki posiewu nasienia?

Witam.chciałbym dowiedzieć się,co oznaczają te wyniki posiewu nasienia:istnieje możliwość kolonizacji florą przejściową.W warunkach zwiększonej ilości dwutlenku wegla Gardnerella vaginalis nie wyhodowano.Grzybów drożdzopodobnych nie wyhodowano.1. Enterococcus faecalis-wzrost:bardzo liczne 2.escherichia coli-wzrost:b. liczne.O-oporny,W-wrażliwy,S-średniowrażliwy Antybiotyk: Ampicyl 1 i 2W,gentamycyna 1 i 2W trimethop/sulfametho 1S 2W,ciproflo 1 i 2W,amoxycyklina 1 i 2-W,cefuroks 2W,amikacyna 2W
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam, wynik wskazuje na zakażenie narządów płciowych bakteriami Enterococcus i Escherichia coli. zakażenie może być leczone antybiotykami, które oznaczone są jako W. Pełnej konsultacji i zlecenia leków dokona lekarz prowadzący.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety