Co oznacza wynik TK 30-latki?

Witam wlasnie odebrałam TK i mam taki opis wspomne ze w listopadzeie mialam robiona tk w ktorej podejrzewanao grasice a teraz takie cos mi wyszlo trójkątna miekkotkankowa struktura o wymiarach 20mmx 18mm w przednim sródpiersiu mogaca odpowiadac przetrwalej grasicy czy to jest do usunieca chirurgicznego?Oraz nagromadzenie tkanki tluszczowej w przednim srodpiersiu przedsercwo oraz w obu katach przeponowo sercowych.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Grasica to struktura anatomiczna znajdująca się w śródpiersiu przednim, tuż za rękojeścią mostka. Odpowiada za kształtowanie odporności, dlatego najlepiej jest rozwinięta u dzieci. Z czasem zanika. U dorosłych występuje w różnej wielkości. U osób w podeszłym wieku przekształca się w ciało tłuszczowe grasicy.