W śródpiersiu przednim do przodu od łuku aorty widoczna miękkotkankowa struktura o płatowej budowie

Witam mam taki problem mam 28lat i taki opis w TK. Dodatkowy płat żyły nieparzystej. Zrosty przeponowo-opłucnowe. W śródpiersiu przednim do przodu od łuku aorty widoczna miękkotkankowa struktura o płatowe budowie,o wym. 29x24 mm-sugeruje przetrwałą grasicę. Poza tym zmian ogniskowych w miąszu płuc ani powiększonych węzłów chłonnych w śródpiersiu i we wnękach nie wykazano. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe-def.kręgosłupa Th. Wyrośl kostna w obrębie stawu poprzeczno-żebrowego na wys. żebra 3lewego.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, opis badania wskazuje, ze występuje u Pana przetrwała grasica. Jest to struktura która zanika stopniowo w okresie dzieciństwa. Natomiast trzeba teraz kontrolować przetrwałą grasice ponieważ może Ona być miejscem rozwoju wielu chorób takich jak guzy neuroendokrynne, nowotwory krwinek białych lub miastenii. Pozdrawiam