Co oznacza złe samopoczucie po seksie?

Od dłuższego czasu po seksie doskwiera mi bardzo dziwne samopoczucie. Jestem tak jakby wewnętrznie rozdarta, niby wszystko okej, ale jednak chętnie bym się rozplakala. Nie narzekam na życie łóżkowe, wręcz przeciwnie - jestem z niego bardzo zadowolona, jednak to samopoczucie od razu po...

Witam,

Skoro zdecydowała się Pani szukać pomocy, to rozumiem, że Pani samopoczucie po zbliżeniu musi wiązać się z dość dużym dyskomfortem. Jednak przy tak małej liczbie informacji, ciężko nadać jakaś rozumienie temu co się z Panią dzieje. Z pewnością warte zastanowienia jest to jak Pani czuje się w trakcie zbliżenia seksualnego, czy jest ono dla Pani przyjemne, kim jest osoba z którą Pani współżyje, czy odbywa się to w zgodzie z Panią i wreszcie czy przeżywa Pani orgazm? Czasami gdy seks związany jest z silnym napięciem emocjonalnym przed współżyciem, długotrwałym stresem w życiu, rozładowanie tego napięcia podczas orgazmu może wywołać również reakcję emocjonalną - jak np. płacz. Jeśli jest to coś co rzeczywiście Pani przeszkadza, to myślę, że warto byłoby aby udała się Pani na konsultację psychologiczną, aby wspólnie ze specjalistą zastanowić się nad Pani emocjami, przeżyciami które związane są z Pani życiem seksualnym. W ten sposób będzie Pani mogła dowiedzieć się o sobie czegoś więcej i lepiej rozumieć swoje reakcje emocjonalne.