Czy mogę mieć skurcze pochwy podczas seksu?

Dzień dobry, czy skurcze pochwy są normalnym elementem podniecenia seksualnego? Przypominają trochę te jakie mam czasami podczas orgazmu, są krótkie, wielokrotne i dość intensywne, jednak idą jakby "w drugą stronę". Pojawiają one mi się zawsze jako pierwszy objaw podniecenia ale czasami zdażają się też gdy podniecona zupełnie nie jestem (np. w wyniku prób rozluźniania mięśni krocza, jestem tam mocno pospinana w wyniku stresu). Dodam, że nigdy nie współżyłam.

Szanowna Pani,

Tak,skurcze pochwy są naturalnym objawem przeżywanego podniecenia seksualnego. W tytule pyta Pani czy może je Pani mieć w trakcie seksu - oczywiście,że tak. To,że nigdy Pani nie współżyła nie oznacza, że nie przeżywa Pani potrzeby rozładowania napięcia seksualnego. Może być również tak, iż za pomocą masturbacji reguluje Pani u siebie przeżywane napięcie i stres - nazywamy to wówczas masturbacją regresywną.

Życzę radości i łagodności w kontakcie ze swoim ciałem.

Małgorzata Ziółkowska

psycholog, psychoterapeuta

www.strefa-ciszy.online