Co oznaczają parametry POW, MPV i p-LCR?

Witam Co zacz a skróty przy badaniu krwi POW,MPV, p-LCR są troche przekroczone.

Magdalena Mroczek

PDW wskazuje na różnicę w wielkości płytek, MPV na ich średnią objętość, P-LCR obrazuje odsetek dużych płytek krwi. Wyniki te interpretuje się tylko w połączeniu z ilością płytek. Jeśli ilosć płytek jest w normie nie należy się przejmować tym, ze wyniki te odbiegają od normy.

Aleksander Ropielewski

Nie jest mi znany skrót POW (możę chodzi o PDW? będący wskaźnikiem aktywacji płytek), MPV- średnia objętość płytki krwi, p-LCR procentowy stosunek dużych płytek krwi.

Magdalena StusiĹska

PDW- to wskaźnik odnawiania krwinek. MPV to średnia objętość płytki a p-LCR to badanie obrazujące odsetek dużych płytek krwi o objętości powyżej 12 f. Jeżeli wyniki nie są dużo podwyższone, to nie ma powodu do zmartwienia.