Co oznaczają te dolegliwości u 6-latka?

Witam, Dwa tygodnie temu mój syn (lat 6)miał krostki na jezyku, które bylyly bardzo bolesne, tak, że chodził prawie przez 2 dni z językiem na wierzchu, przez jeden wieczór miał też stan podgorączkowy. Zastosowaliśmy dezaftan i mu przeszło. Teraz jednak narzeka ze ma wrażenie że coś po nim chodzi, powtarza to kilka razy dziennie. Mówi że zaczęło się to od tych krost na języku. Zastanawiam się czy powinnam się udać z nim na konsultacje lekarska i ewentualnie jakieś badania.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że wystąpiły tak uciążliwe objawy u Pani dziecka. Na pewno takie dolegliwości sprawiały znaczny ból oraz dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu.

Z racji odległości trudno jest jednoznacznie ocenić stan zdrowia dziecka. Na pewno zalecona byłaby wizyta u lekarza w razie nieustąpienia całkowitego objawów oraz w przypadku ich nawrotu.

Lekarz pediatra po dokładnym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu oraz leczeniu. Jednakże analizując przedstawione dolegliwości, można by przypuszczać, że u Pani dziecka prawdopodobnie mogła rozwinąć się tak zwana bostonka.

Jest to choroba zakaźna objawiająca się między innymi osłabieniem organizmu, obecnością bolącej wysypki w obrębie jamy ustnej, a także po wewnętrznej stronie dłoni oraz stóp, podwyższoną temperaturą ciała, a także bólami kostno – stawowymi oraz głowy.

Taką diagnozę może jedynie wykluczyć lub potwierdzić lekarz, który może wdrożyć właściwe leczenie, aby zmniejszyć uciążliwe objawy.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wirus-bostonski

https://portal.abczdrowie.pl/wysypka-bostonska

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.