Co podawać osobie z ciężką anginą ropną?

Witam serdecznie mam pytanie .moj maz ma angine ropną i jest w ciezkim stanie zaden antybiotyk mu nie pomaga,obecnie bierze Amotaks,lecz tez nie pinata.mowil ze jeden lek mu kiedys pomogl byl to bioparox ,i mam pytanie,czy jest dostepny jakis lek zamiennik tego bioparoxu ? Bardzo prosze o odpowiedz .pozdrawiam

Bioparox to dość stary lek działający miejscowo. Bardzo słaby, mający znaczenie w zasadzie ,,kosmetyczne".Amotaks, czyli amoksycylina to dość silny antybiotyk, ale jest to lek pierwszego rzutu. Dość często mamy do czynienie z opornością na ten antybiotyk. Jest dostępnych kilka preparatów dostępnych, a o wiele silniej działających.