Co robić z bólem zęba po leczeniu kanałowym?

Jestem ok. 14h po leczeniu kanałowym. Lekarz uzupełnił kanały i na rtg pokazał, że wszystko ok. Po wizycie zdążyłem jeszcze zjeść bezproblemowo lekką kolację. Podczas nocy, gdy zeszło znieczulenie pojawiły się dolegliwości bólowe przy zgryzaniu. Zjedzenie śniadania też nie było zbyt przyjemne, ząb (trzonowiec) reagował boleśnie nawet na skórke od chleba. Czy mam powody do niepokoju? Umawiać się na poprawkową wizytę? Co jest powodem bólu? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 6 miesięcy temu

Po leczeniu kanałowym możliwe są opisane dolegliwości. Jeżeli ząb był diagnozowany na tomografii komputerowej w 3D a podczas leczenia na RTG to nie ma powodów do obaw. Powinno minąć po kilku dniach. Jeżeli bardzo niepokoi warto udać się do stomatologa na kontrolę.