Co robić z tym silnym bólem zęba po leczeniu?

Jestem po leczeniu kanałowym zęba. Byłam z tym zębem u swojego dentysty jednak wykonanie kanałowego leczenia było niemożliwym. Ząb został zatruty. Lekarz kazał mi zgłosić się do kliniki by wykonać leczenie pod mikroskopem. Wczoraj poszłam na leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu. Jeden kanał został przeoczony, drugi kanał nie. Lekarz kazał mi się pojawić na dokończenie leczenia. Wizytę mam 3 listopada. Po powrocie do domu w nocy dopadł mnie silny ból pulsujący. Lekarz poinformował mnie o możliwości wystąpienia bólu, jednak ten jest na tyle silny że pyralgina nie pomogła. Nie wiem już co robić, uczucie jakby ktoś wyrywał mi szczękę w tym miejscu. Lekarz w trakcie zabiegu poinformował mnie że jeden kanał którego nie doleczył jest bardzo długi i zakrzywiony. Stąd te problemy. Powiedział że już wykonał częściową odbudowę. Kanał potraktował dużą ilością kwasu i chlorku. Jednak kanał jest niedoleczony i obawiam się że nie wytrzymam z bólem do terminu. Czy taki ostry pulsujący ból jest normalny po zabiegu?

Pomiędzy wizytami leczenia endodontyczncgo mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Stan ten mógł się nasilić ze względu na zatrucie zęba wcześniej, jest to star metoda leczenia i nie powinna być już stosowana. Ząb powinien być leczony na jednej lub w przypadku trudnej anatomii na 2 wizytach. Przed leczeniem powinna być wykonana tomografia komputerowa dzięki czemu całe leczenie można zaplanować z najdrobniejszymi szczegółami. Po zakończonym leczeni jak wszystkie kanały zostaną opracowane i wypełnione w 3D dolegliwości powoli będą ustępowały.