Co robić z tym guzkiem w pępku?

Witam, jakiś miesiąc temu w moim pępku pojawił się guzek koloru cielistego i sączyła się z pępka jakby ropa. Dzisiaj zauważyłam że ten guzek jest koloru czerwono czarnego i do okola niego w pępku skóra jest delikatnie czerwona. Już nie ma ropy ale nadal czuć nieprzyjemny zapach. Czy potrzebna bedzie wizyta u internisty czy mogę jakoś sama sobie z tym poradzić?
KOBIETA, 34 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

guzek i sącząca się ropa mogą wskazywać na stan zapalny, a zmiana koloru na czerwono-czarny jest niepokojąca i może wskazywać na zakażenie bakteryjne lub inną poważniejszą infekcję.

Zdecydowanie zalecamy skonsultowanie się z lekarzem, takim jak internista lub dermatolog. Odpowiedni specjalista będzie w stanie dokładnie zbadać okolice pępka, postawić właściwą diagnozę i zaproponować odpowiednie leczenie. Może być konieczne podanie antybiotyków lub innych leków w zależności od przyczyny infekcji.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolacy-guzek-w-pepku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.