Co spowodowało opuchliznę przy bólu zębów?

Witam. Wczoraj zaczal mnie pobolewac ząb - dolna szóstka. Dziś obudziwszy się,doszła lekka opuchlizna. Nigdy nie miałem takich problemów. Nie mogę zacisnąć szczęki gdyż czuję ból.

Dzień dobry,
opuchlizna, ból i niemożność zaciśnięcia zębów świadczą, że stan zapalny osiągnął już ozębną. Ząb jest najprawdopodobniej martwy i albo musi być przeleczony kanałowo albo powtórnie przeleczony kanałowo, jeżeli kiedyś był już usuwany nerw. Musi Pan jak najszybciej iść so lekarza.