Co zrobić, by się w nim nie zakochać?

Kiedyś byłam na wycieczce, poznałam fajnego chłopaka... to trwało jeden dzień, później napisałam do niego na GG i się pokłóciliśmy... więcej od tego czasu nie pisaliśmy. Potem zaczął się rok szkolny. Przyszłam do jego szkoły, z początku byliśmy dla siebie obcy, później, nie wiem od kogo, dostałam jego nr i napisałam. Tego dnia ruszyło mnie serce, wiedziałam, że gdzieś go jeszcze masz... Zaczęliśmy gadać na wszystkie tematy, pocieszać się, pomagać, aż w końcu on uświadomił mi, że nic z tego nie będzie... że nie będziemy razem... Potem chwila przerwy. Tym razem to on do mnie napisał, zaczęło się to, co kiedyś, ale nie czułam nic do niego. Tylko kolega, nic więcej. Pewnego dnia pojechaliśmy na basen, spędziliśmy razem dużo czasu i fajnie się bawiliśmy... teraz, gdy o tym myślę, w oku kręci mi się zła. Nie wiem, co mam robić, nie wiem, czy ja znowu coś do niego czuję. Piszemy SMS-y i gadamy, ale ja nie chcę cierpieć, tak jak kiedyś. Co mam zrobić, żeby o tym nie myśleć, żeby się w nim nie zakochać... Nie chcę niszczyć naszej znajomości... ;[

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
zakochania nie da się kontrolować, dzieje się to niejako poza naszą świadomością. Nie możesz z góry założyć, w kim się zakochasz, a w kim nie, to się po prostu dzieje. Rozumiem, że bardzo Ci zależy na tej znajomości i jednocześnie boisz się, że poczujesz coś więcej do tego chłopaka.
Porozmawiaj z przyjaciółką o tym, co się dzieje między Tobą i tym chłopakiem. Być może rozmowa pozwoli Ci uporządkować myśli, spróbuj jasno określić, czego oczekujesz po tej znajomości.
Możesz również chwilowo ograniczyć spotkania z chłopakiem i bardziej skupić się na sobie. Postaraj się robić rzeczy, które wprawiają Cię w dobry nastrój, spotykaj się z ludźmi, których lubisz i z którymi czujesz się dobrze. Pozwoli Ci to nabrać dystansu do całej sprawy i wtedy zdecydujesz, co robić.
Pozdrawiam serdecznie