Co zrobić po połknięciu wyciągu ortodontycznego?

Dzien dobry, wyciąg ortodontyczny w trakcie zakładania strzelił i nie moge go znaleźć w jamie ustnej. Prawdopodobnie go połknęłam i chyba nic sie nie stanie. Czy jest możliwe ze jednak dostał sie do płuc ?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej mało prawdopodobne aby trafił do płuc proszę koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego lub sor aby zdiagnozować czy dany element przemieścił się do jelit i czy jest ryzyko perforacji przewodu pokarmowego