Co zrobić z tymi wypryskami?

Witam! Mam 21 lat i zmiany skórne na twarzy, których nigdy wcześniej nie miałam, co jeszcze bardziej doprowadza mnie do obłędu, gdyż zajmuję się modelingiem i moja twarz jest potrzebna do pracy. Nie wiem, co się dzieje, bo zawsze dbałam o cerę, a teraz jeszcze szczególniej! Zdrowo się odżywiam, nie jadam słodyczy, uprawiam sport, piję dużo wody i soków naturalnych, które osobiście wyciskam, zażywam tabletki "cera nova", stosuję również serię kosmetyków  przeciw trądzikowi. Żel do mycia twarzy, tonik, krem na dzień i na noc oraz żel punktowy. Mam wrażenie jakby jeszcze więcej mi się tego pojawiało:(, nie chodzę na solarium, chociaż w lecie dużo czasu spędzałam na słońcu, ale tak było zawsze, każdego lata i nigdy nie wpływało to niekorzystnie na moją cerę. Opiszę teraz, co mam na twarzy... Na czole sporo krostek i czasem pojawiają się pojedyncze, duże syfy podskórne. Na prawym policzku ciągle w tym samym miejscu podskórne syfy, "cysty", z którymi walczę już pół roku, na brodzie robią mi się takie liszaje, i trudno określić czy to są syfy. Wokół nosa również mi się one robią, jedynie lewy policzek mam dosyć czysty i bez wyprysków, ale aktualnie to i tam mi wyskoczyło parę podskórnych cyst, czy już sama nie wiem, jak to nazwać!! Proszę o POMOC, bo ja już sama nie wiem, co mam robić, żeby dobrze wyglądać:( a i chciałam jeszcze zaznaczyć, że w ciągu dnia się nie maluję i moja skóra ciągle oddycha, tylko w weekendy pozwalam sobie na makijaż, ale bardzo dobrymi kosmetykami!!

Aleksandra Katarzyńska

Szanowna Pani!

Jeżeli dba Pani o odpowiednią dietę i styl życia, a zmiany skórne pojawiły się nagle, należy szukać przyczyny problemu. Proszę udać się do lekarza dermatologa, aby obejrzał Pani zmiany skórne i zebrał dokładny wywiad chorobowy. Zaleci zapewne wykonanie szeregu badań, a następnie włączy odpowiednie leczenie.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.