Co zrobić ze swoją nadwrażliwością?

Witam. Mam 19 lat i duży problem przynajmniej w moim odczuciu. Od dawna mam problem z masturbacją, przez co, z tego, co wyczytałem, "przeprogramowała" mi się przysadka mózgowa i teraz cała rzecz trwa niecałą minutę. Martwię się tym szczególnie z tego powodu, że znalazłem sobie wspaniałą dziewczynę i planujemy ślub za jakieś 2 lata, i dopiero wtedy zaczniemy współżycie... Do tego czasu chciałbym coś z tym zrobić, bo chcę jej dawać sobą najwięcej przyjemności.   Czy może być ten problem spowodowany nadwrażliwością żołędzi? Jeżeli tak, w jaki sposób mogę „stępić” nerwy, bym mógł wydłużyć czas przed orgazmem? A może można z powrotem zaprogramować mój organizm na dłuższy czas dochodzenia? Chciałbym jednak to robić w sposób inny niż ćwiczenia z masturbacją. Może ta nadwrażliwość ma też przyczynę u dziwnych, małych wypustek na krawędzi żołędzi? Gdzieś wyczytałem, że to po prostu gruczoły, które są większe niż normalnie, a bardzo wrażliwe na dotyk. Czy powinienem jednak iść z tym do lekarza? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Konsultacja z lekarzem da Ci możliwość wyjaśnienia kwestii fizjologicznych i sprawdzenia, czy Twój organizm "działa" bez zarzutu. W młodym wieku, przy braku lub niewielkiej ilości doświadczeń seksualnych, mężczyźni są bardzo wrażliwi na bodźce erotyczne. Nie wynika to z wrażliwości członka, tylko umysłu młodego człowieka.
Problem z przedwczesnym wytryskiem w młodym wieku ma zwykle podłoże psychiczne oraz związany jest z rozpoczynaniem współżycia. Wraz z czasem i zdobywaniem doświadczeń seksualnych, mężczyzna uczy się kontrolować swój organizm i mniej reaguje na erotyczne sygnały.
Warto, żebyś porozmawiał o tym z partnerką, możecie razem doczytać na ten temat. Jeśli będziecie wiedzieli z czym związany jest problem, nie będzie on wywoływał u Was lęku ani frustracji. Jeśli planujecie wspólne życie i rozpoczęcie współżycia seksualnego dopiero po ślubie, to należałoby wiedzieć o sobie jak najwięcej oraz o tym, jak reagujecie w różnych (nie tylko erotycznych) sytuacjach.

Pozdrawiam