Cukrzyca typu 2 i słabsza odporność

Mam cukrzycę typu 2 .Biorę tabletki- Glibetig 3mg oraz siofor 1000.Wysokość cukrów kształtuje się różnie od 120-200 na czczo .Mam podwyższony AspAT 77,5 oraz AIAT 65,6. Wykonałam USG jamy brzusznej ,które wykazało powiększenie śledziony 138x54mm.Często mam stan zapalny zatok ,mam słabą odporność organizmu, często się przeziębiam.Lekarz rodzinny zaleca branie Ibuprom zatoki lub apap.Czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania specjalistyczne.Kasia

Poziom glukozy jest daleki od normy i zalecam konsultację diabetologa. Powiększenie śledziony może być objawem wielu schorzeń i wymaga poszerzonej diagnostyki - problem do omówienia ze swoim lekarzem prowadzącym.