Czas gojenia i postępowanie po zabiegu elektrokoagulacji palca u nogi

Za tydzień będę miała wykonaną elektrokoagulację. Miałam problem z wrastającym paznokciem. Paznokieć wyrósł, ale ziarnina nie jest w stanie sama się wchłonąć. Dlatego podolog skierowała mnie do chirurga na ten zabieg. Jak wygląda gojenie po zabiegu i ile mniej więcej trwa? Czy bezpośrednio po zabiegu mogę nosić zwykłe buty (szeroki nosek, płaska podeszwa, o nr większe niż powinny być)?

Gojenie jest bardzo powolne. Wytworzony strup po elektrokoagulacji dość długo utrzymuje się (około 2-3 tygodni). Wszystko zależy od rozległości i głębokości nacieku ziarniny. Oczywiście po zabiegu można chodzić. Najlepiej ubierać buty na płaskiej podeszwie, z szerokim przodem, najlepiej miękkie, typu sportowego, nie muszą być o większej numeracji.