Problem z wrastającym paznokciem u dużego palca prawej stopy

Mam problem z wrastającym paznokciem u dużego palca prawej stopy, raz już miałem przeprowadzony zabieg przez chirurga, który wyciął spora część paznokcia, lecz to pomogło tylko "chwilowo", kiedy paznokieć zaczął odrastać problem odnowił sie. Czy istnieje sposób na stałe pozbycie sie tego uciążliwego bólu?

Witam.
Podstawą jest profilaktyka. Po zabiegu trzeba uważać na sposób, w jaki Pan obcina paznokcie. Powinno się obcinać na prosto. Należy też nosić wygodne, nie uciskające na paznokieć obuwie. Póki co proszę moczyć paznokieć w szarym mydle 2 x dziennie i udać się na kontrolę do chirurga, który oceni potrzebę ponownego zabiegu. Pozdrawiam i życzę zdrowia