Czas hospitalizacji po usunięciu kamienia w brodawce Vatera

Witam. Jak dlugo przebywa sie na oddziale chirurgicznym po usunieciu kamienia w brodawce Vatera metoda endoskopowa.

Wszystko zależy od wielkości kamienia , przebiegu operacji i okresu pooperacyjnego - te okresy mogą być bbb.różne!!! PROSZĘ PYTAC OPERATORA!!! zż

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

to zależy od przebiegu zabiegu i stanu pacjenta. Zazwyczaj pacjent jest poddawany około 24 godzinnej obserwacji po zabiegu, czyli w praktyce wychodzi następnego dnia. Jednak jak pisałam jest to sprawa indywidualna i czas ten może zostać wydłużony lub skrócony w zależności od sytuacji.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko